Agata Wierzbicka. Wystawa wydruków fine art

Agata Wierzbicka w Tamka 43_8.02_g.19-00

Zapraszamy na kolejny z serii wernisaży młodych artystów w kawiarni Tamka 43.

Agata Wierzbicka – artystka interdyscyplinarna, pracująca na pograniczu ilustracji, designu i sztuki, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wszystkie projekty Wierzbickiej, w myśl zasady, że „mniej znaczy więcej”, cechuje oszczędność środków plastycznych, przejrzystość kompozycyjna, przewaga sugestii nad dopowiedzeniem. Dążność do czystości formalnej skutkuje kompozycjami magnetycznymi, niezwykle wyrazistymi i delikatnymi zarazem.

W centrum zainteresowań artystki niezmiennie stoi człowiek, zarówno jako użytkownik projektowanych przestrzeni jak i główny temat ilustracji. Wierzbicka skupia się na tym co najważniejsze: emocji, ruchu, sylwetce. Swoiste „stopklatki” zarejestrowane gdzieś pomiędzy głównymi wydarzeniami dnia, zwracają uwagę widza na ulotność i piękno chwili.

Wielką inspiracją prezentowanego na wystawie cyklu jest moda. Jak mówi artystka: „to w modzie, głównie ulicznej, przejawia się talent i niesamowita kreatywność fashionistów – nie są to ludzie odgórnie ubrani w modne schematy, ale artyści podkreślający swój indywidualizm. Moda ma wielką siłę przy swej ulotności.

Na wystawie prezentowane będą prace z cykli: Fashion oraz Botanic z 2016 roku oraz, wcześniej niepublikowane, ilustracje z 2017 roku.

Wystawa wydruków fine art Agaty Wierzbickiej
wernisaż 08.02.2017 godz. 19:00 
08.02.2017 – 08.04.2017, wystawa czynna codziennie od godz. 10:00 do godz. 22:00

Organizatorzy: Tamka 43 Lumarte

Patroni medialni: Radio ZET Chilli Harper’s Bazaar Polska Warsawholic Niezła Sztuka Enter the ROOM x G’rls ROOM La Vie Magazine Kwartalnik Artysta i Sztuka Kulturaisztuka.pl